AgroProNatura Badania flory Korzeń prawoślazu – twój przyjaciel w walce z przeziębieniem

Korzeń prawoślazu – twój przyjaciel w walce z przeziębieniem

Korzeń prawoślazu - twój przyjaciel w walce z przeziębieniem

Chociaż na dworze robi się coraz cieplej, to przeziębienia wciąż nie odpuszczają. Gdy choroba nas dopadnie, zastanawiamy się, w jaki sposób możemy pomóc naszemu organizmowi, zanim zaczniemy przyjmować leki. Rozwiązaniem może być korzeń prawoślazu.

Przyjmowanie korzenia prawoślazu jest zaliczane do leczenia naturalnego. Jednak w przeciwieństwie do wielu specyfików medycyny niekonwencjonalnej, korzeń prawoślazu ma udowodnione właściwości prozdrowotne.

Sam korzeń pochodzi z rośliny należącej do rodziny ślazowatych, która występuje w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. Już od czasów starożytnych stosowano go jako środek wspomagający leczenie różnych schorzeń, w tym dolegliwości układu oddechowego. Obecnie występuje przede wszystkim w postaci ziół (herbatek ekologicznych), które zaparza się i pije lub wdycha w formie “parówki”. Korzeń prawoślazu może być stosowany przez dorosłych i dzieci, jednak dla osób poniżej 12. roku życia należy stosować w znacznie mniejszych dawkach.

Działanie korzenia prawoślazu

Korzeń prawoślazu jest bogaty w substancje śluzowe, które stanowią jego główny składnik aktywny. Oprócz tego zawiera flawonoidy, pektyny, skrobię, garbniki oraz kwasy organiczne. Znany jest głównie ze swoich właściwości łagodzących i ochronnych dla błon śluzowych.

Korzeń prawoślazu wykazuje następujące właściwości:

  • Działanie osłaniające – Substancje śluzowe tworzą ochronną warstwę na błonach śluzowych gardła, przełyku i żołądka, zmniejszając ich podrażnienie oraz przyspieszając proces regeneracji.
  • Działanie przeciwzapalne – Flawonoidy i inne związki zawarte w prawoślazie wykazują łagodne działanie przeciwzapalne, co pomaga w redukcji obrzęków i stanów zapalnych w obrębie dróg oddechowych.
  • Działanie wykrztuśne – Korzeń prawoślazu wspomaga odkrztuszanie zalegającej wydzieliny w drogach oddechowych, ułatwiając jej usuwanie i tym samym oczyszczając oskrzela.
  • Działanie nawilżające – Dzięki obecności śluzów, korzeń prawoślazu skutecznie nawilża błony śluzowe, co przynosi ulgę w przypadku suchego kaszlu oraz podrażnionego gardła.
  • Działanie łagodzące – Może być stosowany przy problemach trawiennych, gdyż pomaga w ochronie błony śluzowej żołądka i łagodzeniu stanów zapalnych przewodu pokarmowego.

Z tego względu korzeń prawoślazu stosuje się w walce z przeziębieniem, a przede wszystkim w walce z kaszlem. Jego składniki aktywne pomagają złagodzić objawy i przyspieszyć powrót do zdrowia.

Korzeń prawoślazu a walka z przeziębieniem

Korzeń prawoślazu doskonale działa jako środek łagodzący kaszel, zarówno mokrego, jak i suchego. Specyfik powleka gardło warstwą ochronną, redukując podrażnienia i ułatwiając odkrztuszanie śluzu. Można przy tym stwierdzić, że działa on jak naturalny balsam na podrażnione gardło, zmniejszając ból i dyskomfort.

Tym samym korzeń prawoślazu potrafi okazać się ukojeniem nawet w najbardziej zwyczajnych sytuacjach. Napady kaszlu zdarzają się przecież cały czas, nawet podczas oglądania meczu ukochanej drużyny. Stosując prawoślaz, objawy są łagodniejsze, a my możemy cieszyć się transmisją w znacznie bardziej przyjemnych warunkach. Dostęp do licznych spotkań znajdziecie zaś na betfan kod promocyjny.

Dodajmy jednak, że, dzięki właściwościom przeciwzapalnym, prawoślaz pomaga zmniejszyć obrzęk błon śluzowych oraz łagodzi podrażnienia spowodowane infekcją. Wreszcie, regularne stosowanie leku sprawia, że odporność organizmu zostaje zwiększona.

Powiązane wpisy